Activegirl Ik blijf hier bij de weegclub


Geregistreerd op: 4-8-2013 Berichten: 34 Dieet: Gezonder en bewuster eten icm sporten Woonplaats: Voorthuizen
|
|
Heerlijk en makkelijk:
De lekkerste aardappeltjes uit de oven!
Ingrediënten voor 2 personen
aardappeltjes (of aardappelen) zoveel als je nodig denkt te hebben voor 2 personen
flinke theelepel rozemarijn
flinke theelepel tijm
4 tenen knoflook
halve theelepel kerrie
peper
zout
olijfolie
Bereiding:
Verwarm de oven voor op 200°C.
Spoel de aardappels af en borstel ze schoon.
Snijd de aardappels zó dat ze ongeveer even groot zijn.
Maak in een kommetje of kopje een papje van de uitgeperste knoflook, kerrie, peper, zout, tijm en rozemarijn met olijfolie.
Bovenstaand heb ik de hoeveelheden kruiden ongeveer aangegeven. Natuurlijk kun je de hoeveelheden die je gebruikt naar smaak aanpassen. Zelf gebruik ik flink wat rozemarijn en tijm, heerlijk!
Verdeel de aardappels in een ovenschaal. Sprenkel de olijfolie met kruiden er overheen en hussel dit door elkaar zodat iedere aardappel met de kruidenolie in aanraking komt.
Desgewenst kun je extra olijfolie over de aardappelen sprenkelen.
Bak de aardappelen ongeveer 30 minuten in de oven.
Controleer of de aardappels mooi gaar zijn voor je ze uit de oven haalt. (even prikken met een vork)
Bereidingstijd is afhankelijk van de hoeveelheid én grootte van de aardappelen, 30 minuten is afgestemd op de grootte van mijn aardappeltjes.
Serveer deze lekkerste aardappeltjes met vlees en groenten, of een salade.
hier de link: www.brendakookt.nl
Het aantal caloriën vind ik lastig in te schatten, dus ik heb even gegoogled en 97 kcal per 100 gram. Hier de bron:
http://world-population.net/food/nl/k189k17
Ik eet het graag met bijvoorbeeld verse worteltjes en mager vlees . |
|