Onderwerp menu

Forum: Gezonde Recepten
Subforum: Gezond eten & Vegetarische recepten
Onderwerp: vorige :: volgende

Filter Onderwerp

Berichten van afgelopen:

 

Volgorde:

 

Wat mag ik hier?

Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
Je mag geen reacties plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken
Je mag je berichten niet verwijderen
Ja mag niet stemmen in polls

*Als je inlogd mag je meer.



Empanadas met pittige bonenvulling. Vegetarisch.

Auteur Bericht
Vrouw Weeggegevens   love- to-cook
Weegclubfan voor het leven
Weegclubfan voor het leven


Geregistreerd op: 10-4-2014
Berichten: 11679
Dieet: Gezond eten


  Reageer met quote
Empanadas met pittige bonenvulling. Vegetarisch.

Ingrediënten voor 2 à 3 personen.

Voor het deeg:

2 koppen bloem (of gebuild tarwemeel);
2 eetlepels olie;
2/3 kop water;
½ theelepel zout.

Voor de vulling:

1 ui, gesnipperd;
1 flinke wortel, in kleine stukjes;
2 tenen knoflook, gesnipperd;
1 eetlepel sojasaus;
1 theelepel gemalen komijnzaad;
½ theelepel chilipoeder;
½ theelepel oregano;
1 blikje tomatenpuree;
70 gram diepvries boerenkool, ontdooid;
1½ kop kidneybonen of bruine bonen;
paprikapoeder ter decoratie.

Bereiding:

Het deeg:

Meng in een kom bloem, zout, olie en water door elkaar. Kneed het mengsel in een minuut of 3 tot een soepel niet plakkend deeg. Voeg eventueel wat extra bloem of water toe als het deeg te nat of te droog is. Verdeel het deeg in 6 à 10 balletjes (afhankelijk van het aantal empanadas dat je wilt maken) en zet het afgedekt weg om even te rusten.

De vulling:

Verhit een scheut olie in een grote pan en fruit de ui en wortel tot ze beetgaar zijn. Doe de smaakmakers erbij (knoflook t/m oregano) en bak ze even mee. Haal de pan van het vuur en voeg ook de tomatenpuree, boerenkool en bonen toe. Laat het mengsel een beetje afkoelen tot je het veilig kunt aanraken.

De empanadas:

Verwarm de oven voor op 200°C. Neem een balletje deeg en druk het plat. Rol het met een deegroller uit tot een cirkel van maximaal 2 mm dik. Bestrooi eventueel je werkvlak en deegroller met extra bloem als het deeg te veel plakt.

Leg een hoopje vulling op één helft van de deegcirkel (laat het buitenste randje vrij) en vouw de andere helft er netjes overheen. Druk de randjes van het deegflapje dicht met een vork, zodat er een mooi patroontje ontstaat. Herhaal met de rest van de deegballetjes en vulling.

Bekleed een ovenrooster of bakplaat met bakpapier en leg de deegflapjes erop. Bestrooi ze met een beetje paprikapoeder ter decoratie. Bak de empanadas 20 à 25 minuten tot ze goudbruin zijn. Laat ze minstens 10 minuten afkoelen.

Eet smakelijk.

P.S. Gebuild tarwemeel (ook wel Lemaire meel genoemd). Dit is volkorenmeel dat is gezeefd, zodat de grootste stukjes zemelen eruit zijn. Dit meel heeft een fijnere textuur dan volkorenmeel, maar bevat toch nog een aanzienlijk percentage zemelen.

Bron: http://vegetus.nl/
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Stuur privé bericht BerichtGeplaatst: za 16 aug 2014 16:32    
Berichten van afgelopen:   
Plaats reactie Tijden zijn in GMT + 1 uur
Pagina 1 van 1