love- to-cook Weegclubfan voor het leven


Geregistreerd op: 10-4-2014 Berichten: 11679 Dieet: Gezond eten
|
|
Notenrijst met tomatensalsa. Vegetarisch.
Tip: als je de noten knapperig wilt houden, laat ze dan niet mee sudderen, maar roer ze pas vlak voor het opdienen door de rijst.
Ingrediënten:
zilvervliesrijst, 150 gram;
kokosmelk, 150 ml;
sesamolie;
tomaten, 6 stuks;
knoflook, 1 teentje;
basilicum, 5 takjes;
peterselie, half bosje;
sinaasappel, halve;
geraspte kokos, 2 eetlepels;
pecannoten, 40 gram;
amandelen, 40 gram;
sjalotje, 1 stuks;
olijfolie extra vierge;
verse koriander, half bosje;
zout en versgemalen peper.
Notenrijst:
Zet de rijst met kokosmelk, snufje zout en grofgehakte noten op (controleer of de rijst eerst gewassen moet worden). Kook in 20 minuten gaar. Roer de sesamolie vlak voor het opdienen er doorheen.
Tomatensalsa:
Was de tomaat, verwijder het groene kroontje en snijd in blokjes. Schep de tomatenblokjes in een kom. Pel en hak de knoflook. Snijd de peterselie en basilicum fijn.
Pers een halve sinaasappel uit boven de tomatenblokjes. Voeg de kruiden en 1 eetlepel olijfolie toe en meng alles goed door.
Breng op smaak met zout en peper. Bestrooi met de helft van de kokos.
Pluk de koriander blaadjes van de steel, kneus de blaadjes met je vingers. Snijd de andere helft van de sinaasappel in dunne plakjes.
Garneer de salsa met de koriander en sinaasappel. Verdeel de rest van de kokos over de rijst.
Eet smakelijk.
Bron: http://elkedagvegetarisch.blogspot.com/ |
|