Onderwerp menu

Forum: Gezonde Recepten
Subforum: EGA recepten
Onderwerp: vorige :: volgende

Filter Onderwerp

Berichten van afgelopen:

 

Volgorde:

 

Wat mag ik hier?

Je mag geen nieuwe onderwerpen plaatsen
Je mag geen reacties plaatsen
Je mag je berichten niet bewerken
Je mag je berichten niet verwijderen
Ja mag niet stemmen in polls

*Als je inlogd mag je meer.



Marmitako (Baskisch Vispannetje)

Auteur Bericht
Vrouw Weeggegevens   Maai
Super Weegclubfan
Super Weegclubfan


Geregistreerd op: 11-3-2009
Berichten: 1189
Dieet: EGA
Woonplaats: Grave


  Reageer met quote
Baskisch vispotje voor 4 personen

totalen: 1 vis, 125 gr verplichte groenten, 100 gr meelspijzen.

Ingredienten

135 gr tonijn (rauw) pp voor vrouwen. Voor mannen 185 gr
400 gr aardappels
500 gr uien
5 tenen knoflook
rode en groene paprika's (4 totaal)
8 tomaten
1 rode peper
1 winterwortel
1 citroen
wittewijnazijn
zoetstof
paprika poeder
zout en peper.
ketjap asin

Nodig
grote braadpan
panfit of nostick vel
Schaal om te marineren

De tonijn met koudwater afspoelen en droog deppen met keuken papier. De vis in blokjes snijden en in een schaal doen. De citroen uit persen en over de vis sprenkelen. Zout en peper toevoegen en even doorscheppen. De schaal afdekken en laten rusten.
Groenten wassen. Pan met een panfit vel verhitten. Ui grof snipperen en in de pan doen met een scheutje ketjap asin en laten glazen. De paprika's julienne snijden en toevoegen en mee omscheppen. De knoflook persen en toevoegen evenals de in plakjes gesneden winterwortel. Vuur wat lager en met het deksel op de pan 5 minuten laten sudderen.
Dan de tomaten in blokjes gesneden toevoegen met wat zou en peper en een theelp paprikapoeder. Door scheppen en met het deksel op de pan 10 minuten zacht laten door koken. Nu ook naar smaak de wijnazijn en zoetstof toevoegen zodat er een zoetzure smaak ontstaat.
In de tussentijd de aardappels schillen en in blokjes snijden. In de pan doen en 20 minuten laten meekoken. Tot slot de tonijn toevoegen in de pan en voorzicht er door scheppen en dan zonder deksel nog 5-6 minuten laten doorkoken.
Meteen serveren.

Eet smakelijk.

NB: Mensen die wel mogen bakken in olie of boter kunnen voor het aanbakken van de uien e.d. de gewenste hoeveelheid olie of boter gebruiken i.p.v. een panfit vel.

_________________
Een dag niet gelachen is een dag niet geleefd.




Groetjes Maaike
Naar boven
Bekijk gebruikers profiel Stuur privé bericht Bekijk de homepage BerichtGeplaatst: zo 25 jul 2010 15:54    
Berichten van afgelopen:   
Plaats reactie Tijden zijn in GMT + 1 uur
Pagina 1 van 1